Obsah

Aktuality


Obsah se připravuje ...

Zprávy

první předchozí
ze 2
poslední

Aktuální počet nakažených ve ZLínském kraji  1

Aktuální počet nakažených ve ZLínském kraji

Ve Zlínském kraji bylo ve středu 8. dubna ráno potvrzeno Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje 20 nových případů nákazy novým typem koronaviru. Celkový počet vyléčených pacientů zůstává 28. celý text

ostatní | 8. 4. 2020 | Autor: Správce Webu
Mimořádná zpráva pro občany obce Tučapy 2

COVID 19 - Informace pro občany

Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 6. dubna přistoupila k částečnému uvolnění přísných protiepidemických opatření. Od úterý umožní lidem individuálně sportovat bez roušek, ve čtvrtek budou moci otevřít některé dosud povinně zavřené obchody a od úterý 14. dubna bude možné vycestovat z České republiky v nezbytných případech. celý text

ostatní | 7. 4. 2020 | Autor: Správce Webu
PAHOP vás nenechá na holičkách! 1

PAHOP vás nenechá na holičkách!

Ani v těchto krizových dnech nepřestává PAHOP ,z.ú. Zdravotní ústav paliativní a hospicové péče v Uherském Hradišti pečovat o lidi v terminálním stadiu. Můžete si být tak jistí, že pokud vaši blízcí potřebují naši pomoct, naše služby, můžete se na nás s důvěrou obrátit.
celý text

ostatní | 6. 4. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Vyjádření Městského úřadu Uherské Hradiště k povolení vjezdu do uzavírky

Obec Tučapy požádala vedoucí oddělení stavebního úřadu Uherské Hradiště o vyjádření k možnosti vydávání povolenek ke vjezdu do obce. celý text

ostatní | 1. 4. 2020 | Autor: Správce Webu
Omezení autobusové dopravy  1

Upozornění pro cestující

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude ve veřejné dopravě s platností od pondělí 30. 3. 2020 do odvolání na všech autobusových regionálních linkách zajišťovaných Zlínským krajem znovu zaveden provoz podle jízdních řádů, které platí o letních prázdninách.
celý text

ostatní | 30. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Není nutno, aby bylo přímo veselo

Obec Tučapy se ve středu 25. března připojí k celostátnímu happeningu. Ve vysílání obecního rozhlasu tak, stejně jako ve vysílání ČT 1 nebo na stanicích Českého rozhlasu, zazní ve 12:30 po úvodním slovu Zdeňka Svěráka v přímém přenosu píseň Není nutno v podání Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Ondřej Kobza, který akci organizuje, vyzval občany, aby si pustili televizi či rádio, otevřeli okno, sedli k pianu, vytáhli kytaru, trubku, housle nebo třeba pokličky z kuchyňské linky a ke společnému koncertu se připojili.

Záměrem je dodat si odvahu a sílu a také vyjádřit poděkování a podporu všem lidem v první linii boje s pandemií koronaviru, tedy lékařům, sestřičkám, lékárníkům, řidičům, hasičům, novinářům a dalším. celý text

ostatní | 24. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Hodina země 2020 1

Hodina země 2020

Naše obec se v letošním roce připojí do celosvětové události HODINA ZEMĚ na ochranu klimatu v sobotu 28. března 2020 od 20.30 do 21.30 hodin. V tuto dobu se v naší obci zhasne veřejného osvětlení a osvětlení kostela.
celý text

ostatní | 23. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Každá rouška pomáhá - speciální nabídka pomoci 1

Každá rouška pomáhá - speciální nabídka pomoci

Návod jak správně nosit roušku celý text

ostatní | 19. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Město Uherské Hradiště vydává nařízení nosit roušky nebo jiné ochranné pomůcky 2

Město Uherské Hradiště vydává nařízení nosit roušky nebo jiné ochranné pomůcky

Město Uherské Hradištěnařizuje:Každá osoba je povinna při pohybu na území města Uherské Hradiště zakrýt si ústa a nos respirátorem, rouškou, šálou, kapesníkem nebo jinou obdobnou ochrannou pomůckou sloužící k zamezení šíření koronaviru (označovaného jako SARS CoV-2).Nařízení je platné počínaje dnem 18. 3. 2020 00:00 hodin až do odvolání. celý text

ostatní | 18. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Oznámení finančního úřadu 1

Oznámení finančního úřadu

reakce finanční správy na aktuální situaci

Od pondělí 16. 3. 2020 budou pracoviště Finanční správy přístupná pro veřejnost v rozsahu úředních hodin podatelen. Kontakt s veřejností bude probíhat v prostorách určených správcem daně (finančním úřadem, územním pracovištěm).

Omezen bude i provoz pokladen. Konkrétní informace podá místně příslušný finanční úřad. Finanční správa doporučuje hradit daně bezhotovostně – přehled příslušných čísel účtů jednotlivých finančních úřadů.

Finanční správa ruší výjezdy pracovníků do obcí i původně ohlášené rozšířené úřední hodiny finančních úřadů, které byly plánovány na období 23. 3. – 1. 4. 2020. Tato omezení však budou veřejnosti kompenzována chystanými opatřeními Ministerstva financí.

Dočasně bude omezen i provoz pracovišť v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2". Finanční správa proto začne jednat se starosty o možném umístění schránek finančních úřadů, do kterých budou moci poplatníci vhazovat v zalepených obálkách svá podání např. vyplněná daňová přiznání, která tímto budou platně podaná.

Finanční správa doporučuje ke komunikaci se správcem daně využívat dálkové formy komunikace.

Podrobnosti k provozu daného pracoviště a telefonní linku nalezne veřejnost na příslušné stránce finančního úřadu. Pro účely poskytování informací k aktuální situaci zřizuje Finanční správa infolinku 224 041 111, která bude v provozu v pracovních dnech.

Tato rozhodnutí jsou v souladu s opatřeními, která mají minimalizovat riziko přenosu nemoci mezi občany. „Snažíme se najít takový model, který v aktuální situaci umožní i nadále veřejnosti komunikovat se správcem daně," dodává generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová. celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Omezení provozu Obecního úřadu Tučapy 1

Omezení provozu Obecního úřadu Tučapy

Vážení občané, vzhledem k aktuální epidemiologické situaci bude s účinností od 16. 3. 2020 až do odvolání omezen provoz Obecního úřadu v Tučapech pro veřejnost.
Žádáme občany, aby úřad navštěvovali pouze v neodkladných záležitostech, a je-li to nezbytně nutné a to v pondělí od 7:00 do 9:00 hodin a ve středu od 16:00 do 18:00 hodin. Doporučujeme upřednostnit telefonickou či e-mailovou komunikaci.

Veškeré platby provádějte bezhotovostně zasláním na bankovní účet 13020721/0100 (Komerční banka, a.s.).

Děkujeme za pochopení. celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Upozornění na zavedení pravidel pro vstup a vjezd do areálu UHN 1

Upozornění na zavedení pravidel pro vstup a vjezd do areálu UHN

V souvislosti s aktuální epidemologickou situací zavádí od 16.3.202 5:30 hod. Uherskohradišťská nemocnice pravidla pro vstup a vjezd do areálu UHN.
Prosba ředitele Uherskohradišťské nemocnice a. s.

Vážení pacienti, vážení spoluobčané.

Dovoluji si Vás oslovit v této náročné době jménem Uherskohradišťské nemocnice a jménem svým.

Stojíme na prahu počínající epidemie. Nevíme, jak bude silná, v jakém bude rozsahu a jak dlouho potrvá. Co víme jistě, je to, že se musíme co nejlépe a nejefektivněji připravit. Přípravy jsou náročné a mnohdy budou doprovázeny omezením jak poskytované péče, tak komfortu a pohodlí nás všech.

Všechny kroky, které budeme činit a Vás o nich pravidelně informovat, povedou k jedinému cíli- chránit zdraví Vás a Vašich blízkých, tak jako zdraví všech zdravotníků. Máme moderní nemocnici, špičkové přístroje, skvělý a obětavý personál, který však bude pod extrémním fyzickým i psychickým tlakem.

Proto Vás moc prosím o bezvýhradné respektování všech pokynů nemocničního personálu, Vaši zodpovědnost, ohleduplnost a toleranci.

Je to nyní ještě více důležité, než kdy jindy.

Vážení pacienti, spoluobčané, zdravotníci, musíme spojit síly a společně to zvládnout.

V úctě a s velkým poděkováním.

Petr Sládek celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Městys Polešovice, Praktičtí lékaři, Pošta, ZŠ, Slovácké Muzeum 1

Městys Polešovice, Praktičtí lékaři, Pošta, ZŠ, Slovácké Muzeum

Vzhledem k výskytu nákazy koronavirem v našem městyse Vás vyzýváme, abyste nepropadali panice, nešířili dezinformace a především, abyste dodržovali základní hygienická pravidla a nařízení vlády ČR:
Všichni dotčení občané městyse pod kontrolou lékařů dodržují karanténu a spolupracují s KHS, která vše zabezpečuje a kontroluje. Jejich zdravotní stav je bez komplikací, přenos nákazy na ostatní občany nehrozí. Ing. Michal Zapletal, starosta Městyse Polešovice

Ředitel ZŠ Polešovice oznamuje občanům, že z důvodu mimořádného opatření MZ ČR bude škola zavřená až do odvolání, školní jídelna pro důchodce a školku prozatím vaří.

Vzhled k aktuální epidemiologické situaci doporučuje praktický lékař MUDr. Milan Talaš Polešovice, aby pacienti neakutní návštěvu odložili cca o jeden měsíc. Recepty na léky je možno zaslat i přes SMS. Děkuje ordinace MUDr. Milan Talaš Polešovice

MUDr. Mikušová oznamuje, že v pátek 13. a v pondělí 16.3. nebude ordinovat.

Vzhledem k vývoji epidemiologické situace praktičtí lékaři doporučují pacientům, aby neakutní návštěvy ordinací odložili asi o měsíc.


Česká pošta, pobočka Polešovice informuje o dočasné krátkodobé uzavírce provozovny Polešovice 687 37. Provozovna bude uzavřena na nezbytně nutnou dobu v pátek 13. 03. 2020 z provozních důvodů. Po dobu jejího uzavření budou poskytované služby zajištěny provozovnou Boršice u Buchlovic 687 09 na adrese 147/0, Boršice 68709, Boršice v rámci otevírací doby 8 - 11 a 13 - 17 hod.

Vážení návštěvníci Slováckého muzea, z důvodu nařízení vlády České republiky v souvislosti s epidemiologickou situací rušíme veřejné akce, které se měly konat tento týden:

čtvrtek 12/3 vernisáž Podoby vína, nicméně výstava bude zpřístupněna v obvyklé návštěvní době,

pátek 13/3 akce Oživlý památník ve Starém Městě,

neděle 15/3 Zvídálkové, vzhůru do muzea! v Galerii Slováckého muzea.

O konání dalších akcí vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti celý text

ostatní | 12. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Informace KHS Zlín COVID 19 2

Informace KHS Zlín COVID 19

Aktuální informace z Krajské hygienické stanice Zlín a Ministerstva zdravotnictví ČR k aktuální situaci KORONAVIRUS COVID 19 celý text

ostatní | 12. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Schůzka - nové přípojky do kanalizzace 1

Schůzka - nové přípojky do kanalizace

Obecní úřad Tučapy svolává informační schůzku pro domácnosti, které se budou nově napojovat do kanalizace. Schůzka se bude konat ve čtvrtek 12.3.2020 v 18:00 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu. Jedná se o domácnosti s číslem popisným: 27, 28, 32, 33, 47, 58, 73, 86, 106, 109, 29, 103, 118, 31, 74, 82, 107, 116, 117, 127. celý text

ostatní | 5. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Uzavírka Silnice III/4275 Tučapy 1

Uzavírka Silnice III/4275 Tučapy

Informace o uzavírce hlavní komunikace celý text

ostatní | 5. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Oznámení občanům  1

Oznámení občanům

Stručné informace pro občany k rekonstrukce Silnice III/4275 a chodníků celý text

ostatní | 5. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Očkování psů 14.3.2020

14.3.2020 od 9.30 do 10.00 bude u hospody probíhat očkování psů proti vzteklině a psím nemocem. Bude zde i možnost nechat psa načipovat.
celý text

ostatní | 4. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Promítání filmu v Knihovně 1

Promítání filmu v Knihovně

Místní knihovna v Tučapech zve všechny děti na promítání animovaného filmu. Ve čtvrtek 5. března od 17 hodin v knihovně. celý text

ostatní | 3. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Uzavření Obecního úřadu Tučapy 1

Uzavření Obecního úřadu Tučapy

Ve dnech 9.3.2020 - 12.3.2020 bude úřad uzavřen z důvodu DOVOLENÉ.

Starosta a místostarosta obce budou k zastižení na telefonu. celý text

ostatní | 2. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Kácení vzrostlých stromů a následný odprodej dřeva 1

Kácení vzrostlých stromů a následný odprodej dřeva

16.3.2020 bude firma Aziru timber s.r.o. pro naši obec provádět kácení 7 ks smrků na pozemku 851/1 (před domy č.p. 56 a 98). Žádáme občany, kteří zde parkují, aby své automobily tento den zaparkovali na jiném místě.
Obec tímto nabízí k odkupu dřevo z pokácených stromů. Dřevo bude nařezáno na cca 1 m dlouhé špalíky. Cena dřeva dohodou. V případě zájmu se přihlaste na Obecním úřadě telefonicky 572 593 362 nebo osobně v pracovní dobu úřadu.
celý text

ostatní | 27. 2. 2020 | Autor: Správce Webu
Muži proti rakovině v UHN 1

Muži proti rakovině v UHN

V rámci celoročního projektu Rok muže připravila Uherskohradišťská nemocnice preventivní akci. celý text

ostatní | 10. 2. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Uctění památky Jaroslava Kubery

K uctění památky zesnulého předsedy Senátu Parlamentu České republiky Jaroslava Kubery, na základě usnesení vlády č. 83 ze dne 27.ledna 2020 a rozkazu generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky ze dne 30. ledna 2020, bude v pondělí 3. února 2020 ve 12:00 hodin provedena aktivace koncových prvků varování (sirén) - PIETA.

Tento rozkaz zároveň ruší pravidelnou zkoušku sirén ve středu 5. února 2020.
celý text

ostatní | 3. 2. 2020 | Autor: Správce Webu
Tučapská štamprla

13. ročník Tučapská štaprla 25.1.2020

Obec Tučapy si Vás dovoluje pozvat na již 13. ročník Tučapské štamprle v sobotu 25.1.2020 od 14:00 hodin v KD Tučapy celý text

ostatní | 13. 1. 2020 | Autor: Správce Webu
Výtěžek Tříkrálové sbírky 2020 Tučapy 1

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2020 Tučapy

V letošním roce se sbírka uskutečnila v naší obci v sobotu 4.1.2020 celý text

ostatní | 9. 1. 2020 | Autor: Správce Webu
Živý Betlém 1

Živý Betlém

Schola Boršice Vás zve na Živý betlém před kostel Sv. Václava v Boršicích dne 25.12.2019 od 16:00 hodin celý text

ostatní | 19. 12. 2019 | Autor: Správce Webu
Tříkrálová sbírka 2020 1

Tříkrálová sbírka 2020

Zahájení Tříkrálové sbírky 3.1.2020 celý text

ostatní | 19. 12. 2019 | Autor: Správce Webu
Otevírací doba obecního úřadu o vánočních svátcích 1

Otevírací doba obecního úřadu o vánočních svátcích

Obecní úřad Tučapy oznamuje občanům, celý text

ostatní | 16. 12. 2019 | Autor: Správce Webu
Ceny vodného a stočného od 1.1.2020 1

Ceny vodného a stočného od 1.1.2020

S účinností od 1.1.2020 oznámila společnost Slovácké kanalizace a vodárny, a.s. změnu vodného a stočného celý text

ostatní | 9. 12. 2019 | Autor: Správce Webu
Přechod na DVB-T2 od 1.1.2020 1

Přechod na DVB-T2 od 1.1.2020

DVB-T2 je standard digitálního pozemního vysílání. Vysílání probíhá v tzv. multiplexech stejně jako v DVB-T. celý text

ostatní | 9. 12. 2019 | Autor: Správce Webu
první předchozí
ze 2
poslední